Tréning típusa: „D” típusú felnőttképzés
Helyszín: mÉrtékadó Család és KarrierPONT vagy a munkáltató által meghatározott helyszínen
Időtartam: 20 óra (két teljes nap vagy 3 különálló délelőtt/délután – igény szerint)
Trénerek: TIT Komárom-Esztergom megyei szervezetének trénerei
Részvétel követésének módja: jelenléti ív (megengedett hiányzás max. 4 óra)
Létszám: 15 fő
A képzés tananyagát az igényekhez rugalmasan tudjuk alakítani. A modulok közül van, amelyik erősíthető, kihagyható attól függően, hogy a munkáltató mit tart előnyösnek vagy éppen fontosnak a célcsoport ismeretében.
A tréningeken való részvétel ingyenes!
Tréning célja:
A munkahelyi kihívásoknak megfelelni akaró személyek fejlődjenek együttműködő és önérvényesítő kommunikációjukban. Tudjanak csapatban dolgozni és alkalmazkodni, képessé váljanak nehéz helyzetekben a változásokat megérteni és követni, konfliktusokat kezelni.
Célcsoport:
Minden olyan személy, aki fejleszteni szeretné munkahelyi hatékonyságát.
Tananyagegységek
- Együttműködő és asszertív kommunikáció
A tananyagegység célja, hogy a résztvevők beazonosítsák az alapvető kommunikációs stílusokat, elsajátítsák az asszertív kommunikáció lépéseit. A résztvevők kipróbálják és alkalmazzák a megfigyelés, az érzés, a szükséglet és a kérés szintjeit.
- Csapatmunka – Együttműködés csapatban
A tananyagegység célja, hogy a résztvevők felismerjék egyéni szerepük fontosságát a csoportban. További cél a csapatmunka alapjainak, előnyeinek, alapvető működési szabályainak és koordinálásának megismertetése a résztvevőkkel a hatékony munkavégzés elősegítése érdekében.
- Változáskezelés
A tananyagegység célja, hogy a résztvevők megértsék és felismerjék a változások szükségességét, illetve olyan eszközöket ismerjenek meg, melyek alkalmazásával az ellenállást kezelni tudják. További cél az egyének változáskezelési képességének fejlesztése konkrét gyakorlatokon keresztül.
- Konfliktuskezelés
Cél, hogy a résztvevők képesek legyenek időben felismerni a környezetükben kialakuló személyes és szervezeti konfliktushelyzeteket. Legyenek képesek azok esetleges megelőzésére, illetve a konfliktusok tudatos kezelésére és pozitív, tartós megoldások kidolgozására. Ezek eredményeként mind saját, mind környezetük együttműködési készsége javul, munkavégzésük hatékonyabbá válik.
A képzésben résztvevők tanúsítványt kapnak.